wtorek, 21 grudnia 2010

Jak chronić skórę dziecka zimą?

Jak chronić skórę dziecka zimą? Chłodny wiatr, mróz, sztuczne ciepło centralnego ogrzewania i klimatyzacja - oto czynniki, które mają negatywny wpływ na funkcjonowanie skóry zimą. Dlatego w tym okresie powinno się ją otoczyć szczególną troską.

Wrażliwa skóra malucha nie przepada za dużymi skokami temperatur. Kiedy wychodzimy z ciepłego mieszkania na siarczysty mróz pierzchnie, zaczerwienia się i piecze. Dlatego należy jej się płaszcz ochronny w postaci odpowiedniego kremu. Zimą wybierajmy preparaty natłuszczające, nie nawilżające. Jedynie tłusty krem ochroni cienką skórę dziecka przed działaniem mrozu i zimnego wiatru. Ważne jest to, aby użyć go kilkanaście minut przed wyjściem z domu. Dzięki temu kosmetyk będzie miał czas na to, aby się wchłonąć. Należy również pamiętać o wybieraniu specyfików przeznaczonych wyłącznie dla dzieci, zawierających filtr przeciwsłoneczny.

Odpowiednia ochrona należy się również wargom maluszka. Przez wyjściem na spacer można je posmarować wazeliną lub miodem, który posiada wiele zalet - nawilża, regeneruje, wygładza spierzchniętą skórę. Pamiętajmy jednak, że miód jest częstym alergenem i można go stosować tylko wówczas, gdy mamy pewność, że dziecko nie jest na niego uczulone.

Wbrew powszechnym opiniom temperatura w mieszkaniu w czasie zimy nie powinna być wysoka, a wręcz przeciwnie. Im cieplej w domu, tym łatwiej o wysuszenie śluzówki nosa i gardła. Aby odporność malucha była najlepsza, warto zadbać o właściwą temperaturę i wilgotność w mieszkaniu. Optymalna temperatura dla niemowlaka to 19-22 stopnie. Wilgotność w mieszkaniu nie powinna natomiast spadać poniżej 40%. W związku z tym warto zainwestować w dobry nawilżacz powietrza.

środa, 15 grudnia 2010

Naturalna pielęgnacja niemowlęcia

Naturalna pielęgnacja niemowlęcia Delikatna skóra niemowląt wymaga troskliwej opieki oraz pielęgnacji. Zadbają o nią kosmetyki Bebe marki Corine de Farme, które dzięki naturalnemu składowi, łagodnie myją oraz nawilżają skórę dzieci już od pierwszych dni życia.

Pierwsze domowe kąpiele naszych bobasów, zawsze są ważnym wydarzeniem dla rodziców oraz dla dziecka. Skóra niemowląt jest bardzo delikatna oraz wrażliwa, dlatego należy o nią odpowiednio zadbać już podczas kąpieli.

Kosmetyki dla niemowląt marki Corine de Farme delikatnie myją, chronią oraz pielęgnują skórę naszych pociech. O włosy naszego malucha zadba delikatny szampon, zawierający 96% naturalnych składników. Dzięki hipoalergicznej formule oraz badaniom okulistycznym, którym został poddany, nie podrażnia skóry głowy oraz nie szczypie w oczy. Po jego zastosowaniu włosy stają się miękkie oraz pachnące. Bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem jest użycie żelu myjącego 2 w 1, który może pełnić również funkcję szamponu. Nowa pojemność żelu (500 ml) sprawi, iż starczy na jeszcze dłużej. Kosmetyk zawiera 95% naturalnych składników, a jego delikatny skład nie podrażnia skóry. Dzięki zawartości olejku migdałowego skóra maleństwa po takiej kąpieli będzie miękka i pachnąca.

Bezpiecznie w samochodzie

Zapewnienie bezpieczeństwa dziecku podczas jazdy samochodem to podstawowy obowiązek każdego kierowcy. Właściwą ochronę zagwarantujemy wyłącznie wtedy, gdy maluch będzie podróżował przypięty pasami i w foteliku. Tej zasady nigdy nie można lekceważyć, nawet na krótkich dystansach.

Fotelik musi być dostosowany zarówno do wagi, jak i wzrostu dziecka. Powinien posiadać atest zgodności z europejską normą ECE R44/03. Jeśli natomiast zamierzamy kupić fotelik używany, należy go bardzo dokładnie sprawdzić przez zakupem. Pamiętajmy, że jakiekolwiek pęknięcia osłabiają konstrukcje fotelika i mogą być niebezpieczne dla podróżujących dzieci.

Nosidełka dla najmłodszych najlepiej mocować tyłem do kierunku jazdy. Najlepszym miejscem będzie tylna kanapa. W przypadku przewożenia dziecka z przodu samochodu pamiętajmy, że możemy w ten sposób podróżować jedynie w przypadku, gdy nasz pojazd nie jest wyposażony w poduszkę powietrzną. Foteliki i podstawki dla starszych dzieci ustawiamy natomiast przodem do kierunku jazdy. Pamiętajmy także, aby w trakcie przewożenia dziecka nie kłaść żadnych przedmiotów na półce pod tylną szybą, ponieważ w przypadku gwałtownego hamowania mogą one zrobić krzywdę maluszkowi.

poniedziałek, 13 grudnia 2010

Zadbaj o zdrowie dziecka zimą

Zadbaj o zdrowie dziecka zimą Zimowych infekcji nie da się całkowicie wyeliminować, ale postępować tak, żeby malec nie przemarzł, nie pocił się oraz nie przemoczył butów, zmniejszając tym samym ryzyko ich wystąpienia. Dzieci co prawda nie przepadają za ubrankami, które krępują ruchy, jednak gdy na szali jest zdrowie nie możesz ustępować maluchowi.

Gdy temperatura za oknem spada poniżej zera, najlepiej przed wychłodzeniem chroni czapka, ponieważ to zwykle przez odkrytą głowę organizm traci najwięcej ciepła. Najlepsza i najwygodniejsza dla Twojego dziecka będzie czapeczka bawełniana lub polarowa. Zimno atakuje również kark i dekolt malucha, dlatego szalik porządnie otulający szyję powinien być sprawą priorytetową!

Pamiętaj, że dziecko lepiej ubrać w kilka warstw ubranek, niż założyć mu jedną, choćby najbardziej ciepłą kurtkę. Dlaczego? Kilka warstw lepiej grzeje, ponieważ powietrze zatrzymujące się między nimi stanowi świetną izolację. Co więcej, dodatkową warstwę odzieży zawsze łatwiej będzie zdjąć, jeśli zrobi się cieplej. Pierwszą warstwą zimowego stroju dziecka powinny stanowić: ciepła bielizna, podkoszulek z długim rękawem oraz rajstopy. Nie powinny zbyt obciskać, ponieważ hamuje to krążenie, a wtedy ciało nie może się samo rozgrzewać. Jeśli planujesz wyjazd w góry koniecznie zainwestuj w bieliznę termoaktywną, która odprowadzi pot na zewnątrz, pozostawiając skórę suchą. Drugą warstwę powinno stanowić ubranie dzienne, czyli takie, jakie dziecko nosi na co dzień. Wskazane są golfy, ponieważ chronią przed zimnem nawet przy rozpiętej kurtce. Na wierzch załóżmy dziecku puchową kurtkę z kapturem lub kombinezon z oddychającego, nieprzemakalnego oraz nieprzepuszczającego wiatru materiału. W przypadku kurtki najlepsza będzie ta, która zakryje pupę malucha. Na zabawy na śniegu lepszy natomiast będzie kombinezon, by śnieg nie przedostał się pod ubranie.

Planując beztroską zabawę na śniegu zbadaj również o porządne obuwie dla swojej pociechy. Zimne palce u nóg to bowiem nie tylko przykre uczucie, ale także ryzyko poważnego odmrożenia. Dlatego kupując obuwie sprawdź, czy jest ono nieprzemakalne, nie ma zbyt wielu szwów oraz czy ma zapięcie na rzepy nad kostką, które zapobiega wpadaniu śniegu do środka. Pamiętaj też o odpowiednich skarpetach. Unikaj tych bardzo grubych, wypełniających buty - lepiej izolują dwie, cieńsze pary. Powietrze pomiędzy skarpetami a butami zapewni dziecku większą ochronę przed zimnem.

Również rękawiczki mają ogromne znaczenie w ochronie przed mrozem. Ręce malucha są szczególnie podatne na odmrożenia. Rękawice powinny więc być ciepłe i nieprzemakalne.

piątek, 3 grudnia 2010

Niemowlę na zimowym spacerze

Niemowlę na zimowym spacerze Wiele młodych mam nie wychodzi na spacery ze swoją pociechą w okresie zimowym, obawiając się o zdrowie malca. Nic bardziej błędnego! Dziecko trzeba jedynie odpowiednio ubrać, a kilka dni wcześniej werandować. Śnieżne spacery nie tylko uodporniają, ale również wspomagają walkę z wirusami.

Nie należy bać się mroźnych spacerów, nawet jeśli maluch ma zaledwie kilka tygodni lub miesięcy. Wystarczy dobrze go uchronić przed niską temperaturą, a wędrówki na mrozie na pewno wyjdą mu zdrowie. Jeśli niemowlak wcześniej nigdy nie przebywał poza domem zimą, warto go stopniowo przyzwyczajać do niskich temperatur. Należy ubrać malca tak, jakby miał iść na zimowy spacer, a następnie otworzyć szeroko drzwi balkonowe -w pierwszy dzień nie dłużej niż 10 minut. Przez kolejne dni należy stopniowo wydłużać czas aż do godziny. Z tak zahartowanym maluchem można śmiało wyruszać na mroźne spacery, pamiętając o kremie chroniącym przed niską temperaturą, grubej czapce, rękawiczkach oraz o ciepłym przykryciu. Kołdra lub koc, często sztywny i obszerny, nie przylega odpowiednio do ciała dziecka. Świetnym jego zamiennikiem jest bawełniany śpiworek.

Śpiworki świetnie sprawdzają się zarówno w spacerówce, na sankach jak i w dziecięcym łóżku.